top of page

Wirtualna karta pracownicza — czym jest i jak działa?

Zaktualizowano: 20 lis 2023Twoi pracownicy często przebywają w delegacji? Zdarza się, że nagle potrzebują pieniędzy na opłatę subskrypcji programów graficznych czy zakup niezbędnych narzędzi do pracy? A może pobierają środki np. na wyżywienie? Ciągłe odliczanie odpowiedniej ilości pieniędzy może być problematyczne. Jeśli chcesz sobie ułatwić zarządzanie finansami firmowymi, poznaj wirtualną kartę pracowniczą! Sprawdź, co to jest i jak to działa.

Czym jest wirtualna karta płatnicza?

Karty wirtualne to nowoczesna alternatywa dla klasycznych środków płatniczych w formie fizycznych produktów. Istnieje tylko w postaci cyfrowej. Można ją wygenerować w naszym systemie Sparados, a następnie przekazać członkowi zespołu online za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub webowej. Aby on mógł zacząć z niej korzystać, musi ją najpierw połączyć z aplikacją na smartfonie Google Pay lub Apple Pay. Zatem nie można jej bezpośrednio wręczyć pracownikowi "do ręki". To jednak sprawia, że nie można jej zgubić, co stanowi dużą zaletę!


Jak już wspomniano — karta wirtualna istnieje tylko online. To sprawia, że pracownik nie musi nosić przy sobie portfela, aby móc płacić np. w sklepach. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. To znacznie ułatwia podróżowanie! Zaletami tego rozwiązania jest także to, że:

  • pracownik nie musi czekać, aż fizyczna karta zostanie mu wydana. Wirtualny środek płatniczy można wyrobić w 20 sekund. Zatem to rozwiązanie znacznie oszczędza czas!

  • wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, aby po kilku minutach zapewnić pracownikom dostęp do pieniędzy. To sprawia, że w czasie rzeczywistym można zapewnić np. osobie w delegacji dodatkowe środki na niespodziewane wydatki. To duże ułatwienie;

  • nie trzeba czekać na środki. Gdy pieniądze się skończą, pracownik może złożyć wniosek przez aplikację o zwiększenie limitu na karcie. Jeśli administrator panelu firmowego uzna to za stosowne, może zatwierdzić prośbę i natychmiast przekazać środki za pomocą aplikacji wybranej osobie. Może jednak odrzucić wniosek, jeśli stwierdzi, że prośba nie ma uzasadnienia.

Warto jednak pamiętać, że aby korzystać z wirtualnej karty, pracownik musi mieć przy sobie smartfon z modułem NFC.

Kiedy wirtualna karta pracownicza się przyda?

Wirtualna karta pracownicza sprawdzi się doskonale, jeśli członkowie Twojego zespołu ponoszą wydatki związane z subskrypcjami czy posiłkami. W aplikacji Sparados w kilkadziesiąt sekund możesz stworzyć karty lunchowe lub subskrypcyjne. Środki na koncie będą się regularnie odnawiać, więc nie będziesz musiał pamiętać o tym, żeby co miesiąc wypłacać pracownikom pieniądze. To znacznie usprawni zarządzanie finansami i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu!


Wirtualna karta pracownicza to dobry wybór, jeśli:

  • członkowie zespołu wybierają się np. na konferencję — w systemie Sparados możesz wyrobić jednorazowy środek płatniczy tylko z okazji wybranego eventu. Gdy pracownicy go użyją, zostanie od razu usunięty z systemu. Nie ma zatem ryzyka, że środek płatniczy dostanie się w niepożądane ręce;

  • chcesz wręczyć pracownikom karty podarunkowe, np. bony na święta, lub premię — wystarczy kilka kliknięć w aplikacji Sparados, aby zasilić konto pracowników określoną kwotą. Dzięki temu każdy członek zespołu otrzyma miłą niespodziankę!

Wirtualne karty pracownicze mogą znacznie usprawnić zarządzanie firmowymi finansami. Wystarczy kilka kliknięć, aby przekazać pieniądze członkom zespołu bez udawania się do banków itp. Ponadto wszystko zostaje udokumentowane w systemie, więc nic Ci nie umknie!


Jak wyrobić kartę pracowniczą?

Chcesz wyrobić kartę pracowniczą, ale nie lubisz skomplikowanych i czasochłonnych procedur bankowych? System Sparados to świetna alternatywa dla Ciebie. Za pośrednictwem panelu firmowego już w 20 sekund wygenerujesz kartę MasterCard. Wystarczy, że jako administrator:

  • złożysz wniosek o ten środek płatniczy,

  • przypiszesz do karty odpowiednią kwotę,

  • ustawisz limity czasowe oraz kwotowe,

  • aktywujesz środek płatniczy w aplikacji.

Po chwili wirtualna karta będzie widoczna w aplikacji Sparados pracowników. Wówczas oni mogą ją dodać do swojego portfela Google Pay lub Apple Pay.


Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba czekać kilku tygodni, aż środek płatniczy będzie gotowy do użytku. Możesz zapewnić pracownikom dostęp do pieniędzy w mniej niż minutę!Jak korzystać z karty pracowniczej Sparados?

Aby móc korzystać z wirtualnego środka płatniczego, pracownicy muszą ją dodać do swojego portfela Google lub Apple. Po wprowadzeniu wszystkich danych powinni zaakceptować warunki licencjonowanego wydawcy płatniczych i zweryfikować formę płatności. Dopiero po przeprowadzeniu tej prostej procedury będą mogli bezpiecznie używać karty tam, gdzie są akceptowane płatności przez Google Pay/Apple Pay.


Wyrabianie karty wirtualnej jest szybkie i łatwe, a korzystanie z niej bardzo intuicyjne. Twoi pracownicy z pewnością docenią takie rozwiązanie!


Wirtualna karta pracownicza to proste rozwiązanie, które może znacznie usprawnić zarządzanie firmowymi finansami. Warto wziąć je pod uwagę.

Comments


Polecane artykuły

Dowiedz się,
co nowego w Sparados!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

bottom of page