top of page

Płatności automatyczne — czym są i jakie są korzyści z ich stosowania?Regularnie korzystasz z pewnych usług, jak subskrypcje różnych programów? A może cyklicznie opłacasz rachunki, składki na ubezpieczenie lub kampanie reklamowe, np. w social mediach? W natłoku codziennych obowiązków łatwo zapomnieć o systematycznych płatnościach. Dlatego dobrym pomysłem jest, aby je zautomatyzować. Dowiedz się, co to są płatności automatyczne i jakie korzyści przynoszą.

Co to jest płatność automatyczna?

Płatności automatyczne to nowoczesne rozwiązanie dla firm, które znacząco usprawnia zarządzanie wydatkami w przedsiębiorstwie. Jest to specjalna usługa dla osób prowadzących działalność, które nie chcą pamiętać o regularnych opłatach takich jak rachunki, składki na polisy subskrypcje, czy przejazdy na autostradzie. Jako przedsiębiorca możesz skorzystać z automatycznych płatności:

  • pobieranych bezpośrednio z konta — to usługa, która usprawnia regulowanie systematycznych wydatków, które pojawiają się, np. co miesiąc. Dotyczy to np. rachunków czy składek na ubezpieczenie. Pieniądze są przekazywane bezpośrednio na uregulowanie płatności bez konieczności dokonywania autoryzacji. Ty otrzymujesz jedynie powiadomienie o tym, że karta zostanie lub została obciążona;

  • ustawionych na kartę — w tym przypadku środki są automatycznie pobierane z wybranego środka płatniczego wyłącznie na przypisany cel. Wystarczy jednorazowo wprowadzić dane karty do systemu, np. sklepu. Dzięki temu wystarczy jedno kliknięcie, aby uregulować płatność. W ten sposób można dokonać płatności np. za subskrypcje programu komputerowego, wykupione kampanie reklamowe w social mediach, zakupy online, przejazdy na autostradzie czy jednorazowe ubezpieczenie podróżne, za które płaci się po przekroczeniu granicy.


Automatyczne płatności za pomocą karty płatniczej sprawdzają się doskonale w przedsiębiorstwach, gdzie to pracownicy regularnie dokonują opłat za wybrane usługi. Dzięki temu administrator nie musi tym zarządzać.

Jakie korzyści dają płatności automatyczne?

Nie wiesz, czy automatyczna płatność na autostradzie lub w sklepie online to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że to rozwiązanie przynosi wiele korzyści dla całej firmy! Otóż ta usługa:

  • usprawnia zarządzanie finansami w firmie — dzięki automatycznym płatnościom nie trzeba już samodzielnie zlecać przelewu w bankowości, czyli wprowadzać danych rachunku nadawcy, a także zatwierdzać transakcji. Cały proces odbywa się bezobsługowo, co zmniejsza nie tylko ilość pracy kadry księgowo-finansowej, ale także znacznie ją przyspiesza;

  • zmniejsza ryzyko popełnienia błędów czy opóźnień w płatności — automatyczne płatności są wykonywane zawsze w wybranym terminie. Dzięki temu masz 100% pewność, że wszystkie opłaty są uregulowane na czas. Ponadto nie ma ryzyka, że pracownik pomyli numer konta lub kwotę podczas zlecania przelewu. Automatyczna płatność sprawia, że nie trzeba ręcznie wpisywać żadnych danych. To z kolei zmniejsza ryzyko kosztownych pomyłek.


Płatności automatyczne to nie tylko lepsze funkcjonowanie firmy czy bezpieczeństwo, ale także Twój spokój i oszczędność kosztów na kadrę księgowo-finansową. Skorzystaj z tego rozwiązania już dziś i przekonaj się, jakie to proste.

Comments


Polecane artykuły

Dowiedz się,
co nowego w Sparados!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

bottom of page